
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 82 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Voltage Detectors |
| Output Current | 1.4 A |
| Max Supply Voltage | 6 V |
| Accuracy | 2 % |
| Threshold Voltage | 1.5 V |
| Reset | Active Low |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
Stock: 62
Distributors
pcbx
Unit Price$0.23767
Ext.Price$0.23767
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.23767 | $0.23767 |
| 10 | $0.16500 | $1.65000 |
| 50 | $0.14498 | $7.24900 |
| 100 | $0.12739 | $12.73900 |
| 500 | $0.11200 | $56.00000 |
| 1000 | $0.08720 | $87.20000 |
| 3000 | $0.08635 | $259.05000 |
